Minden betegséged, a balesetek, amelyek téged érnek, a rossz egészségi állapot, a harag és az élettel szemben érzett elégedetlenséged – mind olyan gondolat formájában jelentkező mérgek eredményei, amelyek betolakodtak az elmédbe.
Megbetegedtél. Miért? Azért, mert valaki egy nappal korábban megvádolt téged valamivel.
Megcsúsztál és megütötted magad. Miért? Mert egy órával ezelőtt valaki kritizált téged.
Nagyon fáradtnak érzed magad, és élni sincs kedved, mert valaki a családodból folyamatosan sérteget téged.
Félsz bármibe is belekezdeni, mert valaki azt mondta neked, hogy nem vagy képes semmire.
Gyengének érzed magad. Legyőztek. A lelkeden valaki más uralkodik.
A fent leírt helyzetek mindegyike pszichológiai mérgezés eredménye. Ezek a mérgek legyengítik az immunrendszeredet és más védelmi rendszereidet is. Azt sajnos nem tilthatod meg az embereknek, hogy kritizáljanak téged, de azt megteheted, hogy nem fogadod be a kritikájukat a gondolataidba. Ez persze nem azt jelenti, hogy amikor valaki bírál téged, hangosan közbe kellene kiáltanod, hogy: „Hallgass! Nem akarok erről hallani!”, aztán meg egész nap azon emésztened magadat, hogy: „Az a semmirekellő kritizálni merészelt engem! Azt mondta, hogy gyáva vagyok. No majd megmutatom én neki!” Ez csak azt jelentené, hogy valamilyen szinten elfogadtad a kritikát.
De nem szabad elfogadnod, nem szabad ezen rágódnod.
Ahhoz, hogy ezt elérd, két képességgel kell rendelkezned:
- Fel kell ismerned a „mérget”.
- Meg kell akadályoznod, hogy az eluralkodjon az elmédben.
Még ha a harag vagy a félelem nem is tűnik el nyom nélkül, néha az is elég, ha tisztában vagy vele, hogy ezek mérgező anyagok az elmédben, és egyedül te vagy a felelős azért, hogy ott vannak.
Ezért a fejedben léteznie kellene egy alapvető állapotnak: „Ez nem tetszik, és ez azt jelenti, hogy nincs rá szükségem.”, és két másik beállításnak: „Hazugság!” és „Nem érdekel!”
Ezen beállítások közül legalább egynek úgy kellene működnie, mint egy feltételes reflexnek a téged ért üzenetekre. Ezek az agy bizonyos beállításai, nem pedig szavak, amiket hangosan ki kellene mondanod. Persze ki is mondhatod ezeket a szavakat, de a lényeg az, hogy a lelked tiszta maradjon, és még időben bezárd az „ajtót” a sértések előtt.
Annak érdekében, hogy jobban meg tudd védeni magadat az elmédet fenyegető mérgektől, az a legjobb, ha a TÜKÖR ELVE szerint építed fel az életedet. Így kettős akadály áll majd a mérgező gondolatok útjába.
A szabályok, amelyekkel, akárcsak a tükör, visszaverheted az összes mérgező gondolatot, ami megkísérel bejutni a lelkedbe, a következők:
1. Ne kritizálj – ne hallgasd meg a kritikát.
2. Ne vádaskodj, még gondolatban sem – ne érezd magad bűnösnek.
3. Ne sértegess – ne érzed magad sértettnek.
4. Csak pozitív gondolatokat ajánlj fel másoknak (és önmagadnak is).
5. Ne ijessz meg másokat – ne félj te magad sem.
6. Ne alacsonyíts le másokat – ne hallgass azokra, akik megpróbálják csökkenteni az önértékelésedet.
7. Ne mutass rá mások hiányosságaira – ne vedd figyelembe, ha valaki rámutat a te hibáidra.
8. Ne tegyél olyat, amivel ártasz másoknak – ne hagyd, hogy mások ártsanak neked.
Ne bánts másokat, és emelj védőburkot a lelked köré, ami megvéd mások ütéseivel szemben! Így csak az ő öklük sérül majd, de a te lelki békédet semmi sem zavarhatja meg!